Informacje o infrastrukturze Krakowa

Wśród licznych stolic województw w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i akademickim, ale również na wielu innych obszarach. Staje się miastem przyjemnym do życia. Zmiany, jakie dotknęły miasto w ostatnich latach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się do przodu.
Pożyteczne transformacje w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały załatwiono w przeciągu ostatniego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest ogromna. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których Kraków niemało czerpie. Dynamiczne działanie w zakresie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina uzupełniła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie znaczy to natomiast, że nie funkcjonują. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami fakty. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w mieście niewiele się robi. Natomiast miasto rozwija się z każdym miesiącem. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które pomagają nam bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie inwestycje zachęcają przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta akcje nie dotyczą tylko samego centrum miasta, ale też są połączone z całym regionem. W związku z tym zamiast narzekać lecz zauważyć innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile uda się zachowania szybkości rozwoju – umożliwią miastu stać się wspaniałą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski prezydent