restauracja włoska Bianca Kraków

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród wielu możliwości, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. jedzenie Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film