rower opona duro

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu samochodów świetnie wiedzą, że aby zdołać upajać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go dobrze przygotować. Wiele osób jednakże nie wykorzystuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, zatem lista prac, jakie musimy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo warto spowodować elementy oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które trzeba zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower dokładnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.