włoska restauracja Kraków centrum

Autentyczna włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują mniej znane potrawy takie jak risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się również nie tak popularne włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i potrawy z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Obiad koniecznie musi zawierać również wino. Odrobina białego wina to dla Włocha standard. nasze menu Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie ciro i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film