Życie w Krakowie

Najważniejszym spośród trudnych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie województwa nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Na tle innych gmin, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.