działania niepożądane

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnym wieku dba o to, aby spożywane posiłki były wartościowe, zdarza się, że nasza dieta musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że dziedzina odżywek wciąż jeszcze podlega przemianom, ilość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Warto zatem zauważyć, czym kierować się przy zakupie preparatu, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Preparat suplementacyjny nie powinien być zamiennikiem optymalnej diety. Zdarza się jednak że pewnych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy dostarczyć wraz z pokarmem. Decydując się na suplement można zasięgnąć porady aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Warto wziąć pod uwagę swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi nastoletniej dziewczyny, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Czym jest suplement dla kobiet na stres przeczytasz na naszym blogu
Z pomocą odpowiedniego preparatu można przykładowo zlikwidowania różnego rodzaju niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeśli naszym problemem jest częstym brakiem wigoru rozwiązaniem może być preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ preparatu kupimy. Konieczne jest jego odpowiednie zażywanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt intensywne.